Nuk ndalet Ronaldo

Cristiano Ronaldo u rikthye te goli, teksa shënoi dy herë në fitoren e thellë 7-1, të Realit ndaj Deportivo La Corunës. Gjithsesi, në një moment përplasjeje, portugezi u gjakos dhe kërkoi ndihmën e mjekëve, por ajo që e…

​Formacioni i javës në La Liga

Katër lojtarë të Barcelonës dhe tre të Real Madridit janë përfshirë në formacionin më të mirë të javës së 20 të La Ligas. Dy lojtarë të tjerë janë të Villarealit, ndërsa nga një lojtar kanë Athletic Bilbao dhe Sevilla. /Express/…

Sevilla në finale të Coppa del Rey

Sevilla ka shënuar fitore 3:1 ndaj Atletico Madridit, për të kaluar në gjysmëfinale të Copa del Rey. Skuadra e Sevillas ka mposhtur për të dytën herë brenda një jave Atletico Madridin, për t’u bërë skuadra e parë që kalon në…