E zbulon gjyqtari i njohur: Ja për cilën skuadër bënte tifo Adem Jashari

0

Sekretari i parë i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës (1991-1995), Sejdi Mërkoja dhe ish gjyqtari Ismail Kasumi, kujton kohërat e ndryshme sidomos më të vështira të periudhës së kohës së okupimit.

Ata kujton një rast që dot nuk iu hiqet nga mendja. Sipas gjyqtarit Kasumi, komandanti legjendar i UÇK-së Adem Jashari, ka qenë prezent në të gjitha ndeshjet që ka zhvilluar klubi Drenica.

Kështu ka thënë në Radio Kosovë, Ismail Kasumi.

Comments
Loading...