Allegri: Dybala po, Chiellini jo

Massimiliano Allegri ka treguar se Juventus e ka gati Paulo Dybalan në përballje kundër Yung Boy, por “Giorgio Chellini nuk do të luaj” dhe as Sami Khedira. Kampionët italian do të luajnë kundër kampionëve zviceran në Allianz Stadium…

SMS ka klauzolë lirimi?

Ka thashetheme që Sergej Milinkovic-Savic në kontratën e re ka klauzolë lirimi 100 milionë euro dhe është valide vetëm në Itali. Është zyrtarizuar sot që Lazio ka zgjatur kontratën e serbit deri më 2023, bashkë me Ciro Immobile.…

Kjo është akullorja me uthull

Në Kinë, uthulla përdoret në shumë gatime, por një dyqan në veri të vendit e ka ofruar në diçka më të pazakontë: në akullore.Ky dyqan ndodhet në Taijuan, që njihet si vendi ku ka origjinën një lloj uthulle shumë e famshme në Kinë, e quajtur…