Man Utd kërkon sulmuesin Soares

0 52

Manchester United, përpos që është duke kërkuar përforcime në mbrojtje, është duke kërkuar edhe në sulm.

Sipas ESPN, Manchester United është duke marrë në konsideratë transferimin e sulmuesit të Gremios, Everton Soares.

22 vjeçari vlerësohet rreth 30 milionë funte, e po ashtu është skautuar edhe nga Manchester City, me të cilët dy skuadrat do ta rivalizojnë njëra-tjetrën.

Me Alexis Sanchez në formë jo të mirë dhe me formën e luhatshme të Lukaku, Mourinho duket se është duke shikuar alternativa të tjera në sulm. /GazetaExpress/

Comments
Loading...