Dalin detaje të reja, ja shkaku i vdekjes së Astorit

0

Ekipi mjekësor që kryen autopsinë e Davide Astorit ka kërkuar edhe 30 ditë para se të japë një vendim për atë që shkaktoi vdekjen e tij,përcjell ORAinfo.

Kapiteni i Fiorentinës e ishte 31 vjeç kur shkoi të flinte më 4 mars dhe nuk u zgjua.

Një autopsi fillestare sugjeroi që ai vdiq për shkak të bradikardisë – kur zemra ngadalësohet aq shumë sa ndalon – por shkaqet e kësaj janë të paqarta.

Sipas gazetës Corriere Fiorentino dhe agjencisë së lajmeve Ansa, ekipi mjekësor ka kërkuar 30 ditë të tjera për të kryer teste më të fortakologjisë, si dhe testime gjenetike.

Një hetim u hap në vrasje të mundshme, por kjo është procedura standarde në Itali kur një vdekje është e pashpjegueshme./ORAinfo/

Leave A Reply

Your email address will not be published.