Milani po e shkëmben Silvan me sulmuesin që dikur ‘nokautonte’ kundërshtarët

0

Milan po punon për të shkëmbyer Andre Silvan me sulmuesin e Monakos Radamel Falcao, pasi ata ndajnë të njëjtin agjent, raporton Tuttosport, transmeton Sovrani.info.

Gazeta me bazë në Torino pretendon në historinë e faqes së parë të së mërkurës se përfaqësuesi Jorge Mendes po planifikon një marrëveshje shkëmbimi gjatë verës.

Andre Silva nuk është në planet e Rossonerëve, vetëm një vit pas nënshkrimit të tij për 38 milionë euro dhe tashmë është lidhur me Wolves, por dëshiron një klub më prestigjioz.

Ky klub mund të jetë edhe Monaco, i cili nga ana e tij mund të lejojë Falcaon të largohet për një eksperiencë të re në Serie A.

Kolumbiani 32 vjeçar dhe ka një numër prej 24 golash në 35 ndeshje konkurruese për Monacon këtë sezon.

Kontrata e tij shkon deri në qershor të vitit 2020 dhe Falcao ka llojin e vendosmërisë së thyer dhe normën e punës aq të çmuar nga traineri Gennaro Gattuso. /Sovrani.info/

untitled

Leave A Reply

Your email address will not be published.