Panik te Brazili! Ylli i madh lëndohet rëndë, mungon në Kupën e Botës?

0

Vendi i Dani Alves në skuadrën e Brazilit në Kupën e Botës është në rrezik. Një dëmtim i ligamenteve në gjurin e tij të djathtë mund ta mbajë atë jashtë për një kohë dhe me Kupën Botërore të Rusisë duke u afruar dhe më afër, Alves është në rrezik të humbasë atë,përcjell ORAinfo.

PSG nuk ka lëshuar ndonjë deklaratë mbi specifikat e dëmtimit të mbrojtësit, megjithatë Rodrigo Lasmar, mjeku kryesor i Brazilit, shpejt mori kontaktin me ekipin mjekësor të PSG për të gjetur vlerësimin e tyre.

Alves do të shqyrtohet të premten në Spitalin Amerikan të Parisit për të zbuluar shtrirjen e problemit në gjurin e tij. Duke pasur parasysh këtë, bashkëlojtari i Alves, Marquinhos, tha se e djathta ishte “duke ecur mirë” pas përplasjes së Kupës së Francës.

Sidoqoftë, numërimi në Botëror është duke përparuar shpejt, me vetëm 36 ditë deri sa të fillohet topin e parë. Alves do të duhet të shërohet shpejt nëse ai do të përfshihet./ORAinfo/

Leave A Reply

Your email address will not be published.